המכללה בתקשורת

המכללה בתקשורת

תאריך פרסוםכותרת הכתבה

פתיחת תכנית "הזנק להנדסאים" – מחזור ג' במכללה הטכנולוגית באר שבע

פתיחת תכנית "הזנק להנדסאים" מחזור ג' במכללה הטכנולוגית באר שבע

התוכנית "הזנק להנדסאים" החלה את פעילותה זו השנה השלישית, במכללה הטכנולוגית ב"ש ותלווה במשך כל תקופת הלימודים לתואר הנדסאי, כ- 30 סטודנטים הנדסאים ממגמת חשמל, זאת כחלק מפרויקט הפועל בשבע מכללות ברחבי הארץ. עמותת "הזנק לעתיד" הינה הגוף היוזם והמפעיל את התוכנית, בשיתוף "המכללה הטכנולוגית באר שבע".

"הזנק-להנדסאים" הנה תכנית ייחודית להובלת צעירים מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית מכל המגזרים ללימודים טכנולוגיים מתקדמים בתחומים נדרשים למשק.

התוכנית תתמודד עם כל האתגרים העומדים בדרכם של הצעירים להסמכה כהנדסאים, ותעניק ליווי מקצועי עד להשמה בעבודה בתעשיות המקומיות. מעטפת התמיכה של הסטודנטים תתבצע באמצעות שילוב של לימודים לצד סדנאות כלים להצלחה, סדנאות הכנה לקריירה, תגבורים, סיורים מקצועיים, חיבור לתעשייה ורכזת תכנית מלווה. תכניות ההעצמה עוטפות את הלומד במשך לימודיו בתכנית 3 שנים, מספקות את התמיכה לצד הרגשי ללמידה ולבחירות אותן יבצע הסטודנט.

מנכ"ל המכללה דב תמיר בירך את הסטודנטים עם פתיחת התכנית הייחודית ואיחל לסטודנטים את מרב ההצלחה בהמשך הלימודים.

ד"ר זהר ניר רכז התוכנית מטעם הזנק להנדסאים הסביר לסטודנטים את ייחודיות התוכנית ואת תרומתה הגדולה למניעת נשירה.

משלחת סטודנטים לגרמניה

העמקת קשרי הפעולה האקדמיים בין המכללה הטכנולוגית באר שבע לבין מכללת גרטרוד לוקנר בגרמניה

משלחת של עשרה סטודנטים מצטיינים מהמכללה הטכנולוגית באר שבע ביקרה באחד מהמרכזים הטכנולוגיים החשובים בפרייבורג שבגרמניה

המכללה הטכנולוגית באר שבע ממשיכה להעמיק את שיתופי הפעולה האקדמיים הבינלאומיים שהחלו בשנת 1981. במסגרת שיתוף הפעולה עם מכללת גרטרוד לוקנר בפרייבורג שבגרמניה, התקיימו ביקורים הדדים של משלחות סטודנטים מהמכללה הטכנולוגית באר שבע בגרמניה ושל סטודנטים ממכללת גרטרוד לוקנר בישראל. המרכז הטכנולוגי "גרטרוד – לוקנר" קרוי על שם חסידת אומות העולם גרמניה שהצילה יהודים במהלך השואה. המפגש בין סטודנטים מישראל הלומדים במסלולים טכנולוגיים לבין מקביליהם בגרמניה מאפשר לחזק ולהעמיק קשרים בתחומי הטכנולוגיה המתפתחים, וכמובן להעמיק את ההכרות הבין תרבותית.

המשלחת הישראלית כללה עשרה סטודנטים מצטיינים מהמגמות השונות במכללה, אליהם הצטרפה ראש המגמה להנדסת כימיה וגרעין, ד"ר מיכל שיימן. דיקנית הסטודנטים, הגב' לירן זינו ציינה כי חברי המשלחת נבחרו בקפידה לאחר ראיון אישי ובהתאם להצטיינותם בלימודים – וזאת במסגרת פעילות המכללה לעידוד הצטיינות לצד פעילותה לחיזוק קשרי החוץ האקדמיים.

הביקור כלל אירוח בבתי הסטודנטים, ביקורים במכללה וסיורים משותפים באזור העיר פרייבורג שנמצאת בדרום מערב גרמניה, העיר מוקפת ביער השחור ונמצאת בקרוב לגבול עם שוויץ וצרפת. פרייבורג בדומה מאוד לבאר שבע מזוהה כעיר סטודנטיאלית עם אוניברסיטאות ומכללות רבות ומספר התושבים מונה כ-200,000 ובנוסף כ-30,000 סטודנטים.

אחד הסטודנטים שהשתתפו במשלחת סיפר כי השבועיים היוו עבורו חוויה חד פעמית וכי הוא מוקיר תודה למכללה על הפרויקט החשוב הזה.  יש לציין כי במסגרת שיתוף הפעולה, הסטודנטים הגרמנים הגיעו לביקור גומלין בארץ שכלל כמובן ביקור במכללה ובבאר שבע לצד סיורים ברהט, ירושלים, ים המלח, מצדה לרבות סיורים בתעשייה.

המכללה שמה לה למטרה להיות מנוף לפיתוח  ההון האנושי בתחום התעשייה בנגב. מיום הקמתה בשנת 1954 המכללה הכשירה למעלה מ – 60,000 בוגרים. מעל 85% מהבוגרים  עובדים בתעשייה הישראלית במגוון משרות ובהם תפקידי מפתח בתעשייה הביטחונית, בתשתיות, מסחר ובתחומים נוספים. למכללה מגוון מסלולים – הכשרת הנדסאים וטכנאים, קורסי הכשרה מקצועית, מכינות והכשרת כוח אדם מקצועי בשיתוף התעשייה בנגב. 98% מהסטודנטים במכללה הם תושבי מטרופולין באר שבע,  40% מהלומדות הן נשים.

לראשונה באזור הדרום – קורס גיימינג ייחודי

לראשונה באזור הדרום – קורס גיימינג ייחודי

קורס חדש וייחודי באזור הדרום – פיתוח משחקים ואפליקציות. תרגיל הגמר של הקורס – משחק תלת מימד מרובה משתתפים ומקוון שיוכל להתחרות במשחק הפופולרי פורטנייט

החלה ההרשמה לקורס חדש וייחודי באזור הדרום – קורס פיתוח משחקי וידאו. הקורס מתקיים במכללה הטכנולוגית בבאר שבע במסגרת המרכז להכשרה והשתלמויות במכללה. הקורס מיועד גם לחסרי ניסיון ורקע מקצועי שרוצים לרכוש כלים בתחום פיתוח משחקי וידאו ואפליקציות. מרכז הקורס, אלי שטרית מסביר כי בוגרי הקורס יוכלו לעסוק בפיתוח משחקי וידאו אך גם בפיתוח אתרים, אפליקציות ותוכנות – באמצעות הכלים והידע שהם יצברו בלימודים.

תחום משחקי הווידאו בעולם נמצא במגמת צמיחה בשנים האחרונות והוא רושם הכנסות של עשרות מיליארדי דולרים בכל העולם. הפריחה בתחום מורגשת היטב גם בישראל כאשר השוק המקומי ממשיך לצמוח. על אף מה שנהוג לחשוב – מרבית הגיימרים הם בוגרים מעל גיל 18 ולמעשה הגיל הממוצע של הגיימרים עומד על כ – 35 כאשר כשליש מקהילת הגיימרים הן נשים.

המכללה הטכנולוגית בבאר שבע היא המוסד הראשון שפותח קורס ייחודי זה בדרום . המשנה למנכ"ל המכללה, יעקב דור הסביר כי זה נובע מהמחויבות של המכללה להיות מעודכנות ולהוביל – גם בתחומים שנחשבים חדשים יחסית בישראל כמו פיתוח משחקי וידאו. הקורס נמשך עשרה חודשים והוא יתקיים פעמיים בשבוע בשעות הערב כך שהוא פונה גם לצעירים שמבקשים לרכוש מקצוע חדש אך גם לאנשים עובדים שרוצים לעשות שינוי וללמוד את אחד התחומים הצומחים בעולם.

במהלך הלימודים התלמידים מפתחים מספר משחקי דו מימד כאשר במסגרת תרגיל הגמר הם נדרשים לפיתוח משחק תלת מימד מקוון מרובה משתתפים – כדוגמת המשחק המוכר "פורנייט". אלי שטרית מסביר כי פיתוח המשחקים במהלך הלימודים מבטיח לסטודנט שיסיים את הלימודים תיק עבודות מכובד שיהווה נקודת פתיחה משמעותית בתחום התעסוקה.

יעקב דור הוסיף כי: "קורס פיתוח משחקים מצטרף למקצועות החדשים שאנו מוסיפים מדי שנה ולשיתופי הפעולה שאנו מייצרים כל העת עם גורמי תעסוקה ומומחי ידע ותוכן – הכול בכדי להבטיח שהתלמידים שלנו ילמדו את המקצועות של מחר ולא של יום האתמול. אני שמח שגם בזה המכללה מהווה כוח חלוץ וגורם מוביל משמעותי".

אודות המכללה הטכנולוגית

המכללה שמה לה למטרה להיות מנוף לפיתוח  ההון האנושי בתחום התעשייה בנגב. מיום הקמתה בשנת 1954 המכללה הכשירה למעלה מ – 60,000 בוגרים. מעל 80% מהבוגרים  עובדים בתעשייה הישראלית במגוון משרות ובהם תפקידי מפתח בתעשייה הביטחונית, בתשתיות, מסחר ובתחומים נוספים. למכללה מגוון מסלולים – הכשרת הנדסאים, קורסי הכשרה מקצועית והשתלמויות לקהל הרחב, מכינות והכשרת כוח אדם מקצועי בשיתוף התעשייה בנגב. 98% מהסטודנטים במכללה הם תושבי מטרופולין באר שבע,  40% מהלומדות הן נשים, כ- 15% מהחברה הבדואית.

 

מגמה חדשה במכללה הטכנולוגית – הנדסה רפואית

במסגרת חיזוק שירותי הרפואה במטרופולין באר שבע :

מגמה חדשה במכללה הטכנולוגית – הנדסה רפואית

בשנת הלימודים תשע"ט נפתחה במכללה מגמת הנדסאי הנדסה רפואית עם התמחות במכשור רפואי. הלימודים מתקיימים בשיתוף המרכז הרפואי סורוקה

 

תנופת ההתחדשות במכללה הטכנולוגית באר שבע ממשיכה ומביאה עמה מגמות לימוד ומסלולים חדשים. בשנת הלימודים הנוכחית נפתחה במכללה הטכנולוגית באר שבע  מגמת הנדסה רפואית אשר תכשיר הנדסאים עם התמחות במכשור רפואי . מנכ"ל המכללה מר דב פ. תמיר ציין כי המגמה החדשה בשיתוף המרכז הרפואי סורוקה תאפשר להכשיר כוח אדם כוח אדם מקצועי ומיומן שיוכל לתת מענה להפעלת המכשור הרפואי אשר כולל מערכות חיוניות להצלת חיים, טיפול ומניעה – מכשור לביצוע ניתוחים, צנתורים, מיפויים, א.ק.ג. אקו לב ועוד. בוגרי התוכנית יוכשרו גם לעסוק בפיתוח מוצרים בתחום הציוד הרפואי.

מגמת ההנדסה הרפואית מצטרפת למסלולים חדשים נוספים אותם מפתחת המכללה הטכנולוגית בימים אלו אשר כוללים בין היתר שיתופי פעולה ייחודיים עם חברות וארגונים מובילים לצד מוסדות אקדמיים נוספים וזאת על מנת להבטיח תכנית לימודים מעודכנת, מגוונת ומתאמת באופן מלא לצורכי שוק התעסוקה של העתיד.

תכנית הלימודים כוללת הכשרה רב תחומית מקיפה המשלבת את מקצועות הרפואה, הטכנולוגיה וההנדסה. משך הלימודים – כשנתיים בלימודי יום ובנוסף נדרשת שנת התמחות. בתום הלימודים יקבלו הבוגרים דיפלומת הנדסאי הנדסה רפואית ותעודת טכנולוג רפואי המוכרת על ידי מה"ט ומשרד העבודה והרווחה. מרכזת המגמה במכללה היא ד"ר מיכל שיימן.

מר דב פ. תמיר: "מגמת ההנדסה הרפואית מוכיחה את חשיבותן של המכללות הטכנולוגיות בשוק הישראלי ואת יכולתה של המכללה הטכנולוגית באר שבע להצטרף לחזון לפיתוח הנגב לצד מתן כלים ממשיים לצעירים בנגב להשתלב בשוק התעסוקה היום אך עם הפנים אל העתיד. אני שמח שהצלחנו ליצור מסלול שמשלב עניין, פיתוח אישי ויכולת תעסוקה איכותית עבור תושבי הנגב".

ירדן נבו, המשנה למנהל המרכז הרפואי סורוקה: " פיתוח המשאב האנושי הוא בליבת העשייה של סורוקה. שיתוף הפעולה יאפשר הכשרה מקצועית לדור העתיד של הטכנולוגים הרפואיים. במסגרת שיתוף הפעולה במגמה ירצו רופאים וטכנולוגים בכירים של בית החולים והסטודנטים יעברו סטאג' והכרות בתחומי הטכנולוגיה הרפואית שבמסגרתו ילמדו להפעיל מכשור רפואי ".

אודות המכללה הטכנולוגית
המכללה שמה לה למטרה להיות מנוף לפיתוח  ההון האנושי בתחום התעשייה בנגב. מיום הקמתה בשנת 1954 המכללה הכשירה למעלה מ – 60,000 בוגרים. מעל 80% מהבוגרים  עובדים בתעשייה הישראלית במגוון משרות ובהם תפקידי מפתח בתעשייה הביטחונית, בתשתיות, מסחר ובתחומים נוספים. למכללה מגוון מסלולים – הכשרת הנדסאים וטכנאים, קורסי הכשרה מקצועית, מכינות והכשרת כוח אדם מקצועי בשיתוף התעשייה בנגב. 98% מהסטודנטים במכללה הם תושבי מטרופולין באר שבע,  40% מהלומדות הן נשים, כ- 15% מהחברה הבדואית.
 
 

ביקור משלחת של קדימה מדע

ארגון World-ORT במפגן עוצמה בישראל- הביא לארץ רבים מהתורמים היהודים הבולטים בעולם. במסגרת הביקור סיירו התורמים במכללה הטכנולוגית באר שבע

אבי גנון מנכ"ל הארגון העולמי: "לארגוןWorld ORT  יש חלק מרכזי בפיתוח החינוך בישראל מיום הקמתה. הארגון ידע להביא ידע מקצועי ותרומות בעשרות מיליוני דולרים לטובת חוסנה של מדינת ישראל וכך ימשיך לעשות בשנים הבאות"

בחמישי האחרון נחתה בישראל קבוצה של כ- 70 חברי משלחת של ארגון World ORT, לכבוד 70 שנות העצמאות לישראל, שזכתה לשם 70for70. המשלחת מורכבת מחבר הנאמנים והנהלת  World ORT וכן ידידי הארגון ובהם תורמים מדרום אמריקה, קנדה, ארה"ב, דרום אפריקה ואנגליה. הם סיירו בישראל בתכניות השונות של קדימה מדע – השלוחה הישראלית של World ORT, על מנת שיוכלו להתרשם במו עיניהם מעוצמת ההשפעה הגדולה של World ORT על החינוך בפריפריה בישראל.
במהלך הביקור בארץ, הגיעה הקבוצה לביקור במכללה הטכנולוגית באר שבע, שמעו סקירה מפי מנכ"ל המכללה דב תמיר , נפגשו עם סטודנטים ושמעו מהם את סיפורם האישי וערכו סיור מודרך במעבדות המכללה. כמו כן ערכו ביקור מיוחד בגזרת עוטף עזה, ובאזור נתיב העשרה וקבלו תדריך בטחוני מנקודה המשקיפה על הגבול, הכולל הסבר על השימוש בטכנולוגיות החדשות והמתקדמות להגנה על גבולות המדינה ועל הדרך חוו אזעקת צבע אדום  .
למכללה הטכנולוגית באר שבע הסכם אסטרטגי עם ארגון World ORT קדימה מדע המאפשר למכללה שדרוג מעבדות , כיתות הלימוד והשבחת איכות ההוראה.
המכללה הטכנולוגית באר שבע מהווה מודל יחיד למערכת הכשרה טכנולוגית אינטגרטיבי , אשר מאחדת בין כתליה את כל רמות ההכשרה הטכנולוגית ומשרתת את האזור מבחינת לימודים טכנולוגיים. במהלך השנים הפכה למכללה הטכנולוגית להכשרת הנדסאים הגדולה ביותר בישראל.
המכללה הטכנולוגית באר-שבע שמה לה למטרה לקדם אוכלוסיות מיוחדות ופועלת במגזרים רחבים , למכללה הטכנולוגית כ-  60,000 בוגרים, מחציתם הנדסאים וטכנאים. 42% מהלומדים במסלולי הנדסאים הן נשים , 94% מהלומדים תושבי באר-שבע והסביבה, 85% מהבוגרים עובדים במקצוע אותו למדו!
World ORT  הינו ארגון החינוך היהודי הבינלאומי הפועל משנת 1880 במרבית הקהילות היהודיות ברחבי העולם. משאבי הארגון העולמי מגיעים בעיקר מתורמים פרטיים, קרנות פילנתרופיות ונתמכים על ידי איגוד הפדרציות היהודיות וממשלות ברחבי העולם. הפעילות של World ORT בישראל מתקיימת משנת 2007 תחת השם "קדימה מדע" בשיתוף משרדי הממשלה (משרד החינוך, המשרד לפתוח הנגב והגליל ואחרים) ובשיתוף עם קרנות פילנתרופיות, המגזר העסקי ורשויות מקומיות לקידום החינוך המדעי-טכנולוגי בפריפריה.

בתמונה המצורפת על רקע השילוט החדש במכללה :

דב תמיר – מנכ"ל המכללה

ד״ר קונראד ג׳איילס – נשיא  WORLD ORT

אבי גנון – מנכ"ל WORLD ORT

יעקב דור – משנה למנכ"ל המכללה

 

פתיחת שנת הלימודים תשע"ט במכללה הטכנולוגיות באר שבע

פתיחת שנת הלימודים תשע"ט במכללה הטכנולוגיות באר שבע

שנה"ל תשע"ט תפתח עם כ-800 סטודנטים חדשים ב- 17 התמחויות לימוד שונות, כאשר סה"כ מספר הסטודנטים במכללה מגיע השנה  לכ-2000. ישנה עלייה של כ- 10%  במספר הסטודנטים הלומדים לתואר הנדסאי ובעיקר הביקוש הגדול ביותר ממשיך להיות לתואר: בהנדסה אזרחית, חשמל, אדריכלות  ועיצוב פנים.

השנה תפתח מגמה חדשה של הנדסה רפואית אשר בוגריה יקלטו במרכזים רפואיים, בתי חולים ויהיו אלה אשר יתפעלו את המכשור הרפואי. משך הלימודים כולל הסטאג' – 3 שנים. בראש המגמה תעמוד ד"ר מיכל שיימן.

בנוסף יפתח לראשונה קורס הנדסאי אלקטרוניקה במסגרת "פעמי עתידים" בשיתוף מנהלת פעמי עתידים בצה"ל , המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון SCE. הקורס מיועד לבוגרי תיכון וישלב לימודי הנדסאים , שרות צבאי ותואר מהנדס מטעם המכללה.  הקורס יהיה בניהולו של ד"ר נתן בן חיל.

מגמות לימוד נוספות:  כימיה וגרעין, מכונות בהתמחות גז טבעי, תיב"מ, תעו"נ בהתמחות ניהול הייצור ולוגיסטיקה, תוכנה בהתמחות סייבר, עיצוב מדיה, הנדסאי קירור ומיזוג כולל חשמלאי מוסמך ומכינות טכנולוגיות להנדסאים.

המכללה השקיעה רבות בתשתיות, בכיתות הלימוד, בהצטיידות  מעבדות, במבנים ובשילוט מתקדם. כ-97% מהסטודנטים באים ממטרופולין באר שבע, 35% נשים, וכ-12% מהחברה הבדואית. כ-87% מהבוגרים יעסקו עם סיום לימודיהם במקצוע אותו למדו.

תכנית "פעמי עתידים" – הנדסאי ומהנדס בשתי פעימות

תכנית "פעמי עתידים" – הנדסאי ומהנדס בשתי פעימות

ביום חמישי האחרון התקיים כנס ראשון לתוכנית החדשה של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, בשיתוף צה"ל והמכללה הטכנולוגית באר שבע. התכנית, "פעמי עתידים", תאפשר לתלמידים בוגרי י"ב מצטיינים מהפריפריה להמשיך ללימודי הנדסאים ולשרת ביחידות מובחרות כהנדסאי אלקטרוניקה. בתום השירות הצבאי, יוכלו לחזור התלמידים לסיים את התואר הראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללת SCE.

תכנית "פעמי עתידים"  של צה"ל ו-SCE, המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר שבע והמכללה הטכנולוגית באר שבע, מציעה לצעירים מסיימי י"ב מבאר שבע והדרום לימודי תעודת הנדסאי ותואר מהנדס בסיום השירות הצבאי. ביום חמישי האחרון התקיים כנס ראשון של התכנית בו השתתפו כחמישים בני נוער מהפריפריה, מסיימי י"ב, המעוניינים להתקבל לתכנית. במהלך הכנס הציגו אנשי מכללת SCE, המכללה הטכנולוגית וצה"ל את עיקרי התכנית. בשלב זה יתקבלו לתכנית, על סמך גיליון ציוני הבגרויות ובחינות הכניסה, שלושים תלמידים בלבד.

התלמידים שיתקבלו ילמדו לתעודת הנדסאי אלקטרוניקה במשך שנתיים. במהלך זמן זה ילמדו התלמידים גם קורסים לתואר הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללת SCE, סך הכול כמחצית מנקודות הזכות הנדרשות לתואר. בסוף השנתיים יתגייסו הצעירים ליחידות טכנולוגיות מובחרות בצה"ל ואף לשירות קבע. בתום שירותם יחזרו הצעירים למכללת SCE להשלמת החצי השני בלימודי התואר.

ד"ר אבשלום דנוך, ראש המינהל האקדמי ועוזר הנשיא מכללת SCE, הוסיף: "אנו גאים להיות שותפים לתכנית חברתית-ציונית לתלמידים מצטיינים שיוכלו ללמוד לקראת תואר מהנדס חשמל ואלקטרוניקה במקביל לרכישת דיפלומת הנדסאי אלקטרוניקה ולשרת שרות משמעותי ביחידות הטכנולוגיות המובילות בצה"ל". אנו הולכים יד ביד עם מנהלת עתידים בצה"ל והמכללה הטכנולוגית באר שבע מתוך כוונה להצעיד את תלמידי התכנית לשאיפתם להיות מהנדסים במשק הישראלי. במהלך הכנס פגשנו תלמידים והורים שגילו התעניינות רבה בתכנית ובימים הקרובים לאחר קבלת כל תוצאות הבגרות יקבלו המועמדים הודעות קבלה לתכנית".

מנכ"ל המכללה הטכנולוגית ב"ש, מר דב פ. תמיר, מסר בתגובה: "יש פה בשורה אמיתית לצעירים בנגב, בשורה שמתאפשרת בזכות שיתוף הפעולה שמובילה המכללה הטכנולוגית עם השותפים בתכנית. אני חושב שזו דוגמה מצוינת למצב בו כולם מרוויחים – הסטודנטים שירכשו מקצוע מבוקש, צה"ל שיהנה מכוח אדם איכותי והמכללות שיוכלו להנגיש עוד יותר את ההשכלה הגבוהה האיכותית. אני מודה לכל השותפים שלנו שנרתמו יחד כדי לפתוח דלת נוספת בפני הצעירים בנגב".

המשנה למנכ"ל המכללה הטכנולוגית ב"ש, יעקב דור, הסביר לסטודנטים בכנס  כי "המסלול מיועד לתלמידים מצטיינים המועמדים לגיוס מיישובי הפריפריה וערי הפיתוח שלמדו בבית ספר תיכון עיוני. המסלול החדש פותח בפני צעירים אלו הזדמנויות להשכלה איכותית, מקצוע לעתיד ושירות צבאי מעניין ומתגמל".

לפרטים נוספים לחץ כאן.

 

טקס חלוקת דיפלומות 2018

"מול בלוני התבערה אנחנו מפריחים בלונים של השכלה טכנולוגית ומצוינות בנגב" כך אמר מנכ"ל המכללה הטכנולוגית מר דב פ. תמיר בטקס חלוקות הדיפלומות במכללה הטכנולוגית באר שבע אשר . בלונים בצבע כחול לבן כמספר הבוגרות והבוגרים לתואר הנדסאי שסיימו את לימודיהם 460 בלונים בצבע כחול לבן כמספר הבוגרות והבוגרים לתואר הנדסאי שסיימו את לימודיהם.
בסוף השבוע שעבר התקיים טקס חלוקת הדיפלומות השנתי של המכללה הטכנולוגית באר שבע. הטקס התקיים במעמד ראש העיר באר שבע, מר רוביק דנילוביץ, יו"ר הועד המנהל של המכללה וראש מועצת עומר, מר פיני בדש, מנכ"ל כיל היוצא, מר אשר גרינבאום, מנכ"ל לשכת המסחר והתעשיה באר שבע והנגב, מר אריה קליינמן ויו"ר ארגון הקבלנים באר שבע והנגב, מר אלי אביסרור .

לפרטים נוספים לחץ כאן.

קישור לאלבום תמונות

טקס מצטיינים תשע"ח

118 מצטיינים במכללה הטכנולוגית באר שבע

בטקס הוקרה חגיגי ומרגש במעמד מכובד בו נכחו : ד"ר חפצי זוהר מ"מ וסגנית ראש העיר באר שבע, והממונה על תיקי החינוך והרווחה, מר פיני בדש, ראש מועצת עומר ויו"ר הועד המנהל של המכללה הטכנולוגית, מר  דב תמיר מנכ"ל המכללה הטכנולוגית, מר יעקב דור, משנה למנכ"ל המכללה, אורחים מכובדים, חברי סגל, סטודנטים, סטודנטיות ובני משפחה.

הטקס התקיים, ביום ראשון ה-18/3/18.  בטקס קיבלו 118 סטודנטים מצטיינים משנה ב' תעודות הצטיינות בגין הישגיהם בשנת הלימודים תשע"ז, מתוכם 18 סטודנטים בהצטיינות יתרה (ממוצע מעל 95) שזכו גם במלגת הצטיינות. בנוסף לזאת, הוענקו 4 תעודות הערכה על מצוינות חברתית לסטודנטים אשר פעילים בעשייה חברתית והתנדבותית במכללה.

את הטקס הנחתה בנועם הגב' לירון זינו, דיקאנית הסטודנטים, אשר ציינה כי סגל המכללה גאה בסטודנטים על הישגיהם הלימודיים והחברתיים, ועל כך שהם מייצגים בכבוד רב את ההנדסאים !  במהלך הטקס בירכה והעשירה ד"ר חפצי זוהר את הנוכחים בנושא המצוינות וההצטיינות. מלגות הצטיינות יתרה הוענקו באדיבות בנק לאומי, זו השנה הרביעית בה בנק לאומי מעודד ותומך במצוינות במכללה הטכנולוגית. במעמד הטקס והחלוקה ייצגה את הבנק גב' שולה אלוש, מנהלת בכירה בבנק.

כמו כן, זוהי השנה השנייה בה הוענקו מלגות לסטודנטים מצטיינים במגמה למכונות  ע"ש ד"ר שמואל יוסיפון (ז"ל) אשר הקים את המגמה למכונות במכללה ועמד בראשה בין השנים 1971-1979. את המלגות העניקו בני משפחתו.

את הסטודנטים המצטיינים ברך: מנכ"ל המכללה, מר דב תמיר, אשר הדגיש את הקשר ההדוק בין המכללה לתעשייה בנגב, ואת העובדה שהמכללה הכשירה עד היום יותר מ- 60,000 בוגרים אשר השתלבו בתעשייה בתפקידים שונים. עוד ציין המנכ"ל בנאומו את הפסיפס האנושי הרחב והמגוון של הלומדים במכללה: חיילים משוחררים, בעלי משפחות, דתיים, חרדים, חילוניים, עולים, ילידי הארץ, יהודים, בדואים, בני העיר, תושבי הנגב. כמן כן, הודה לכל המוסדות אשר סייעו במתן מלגות בערב זה.

הסיפורים מאחורי המצטיינים:  לוי אבשלום– בוגר מכינה קדם טכנולוגית במכללה בהצטיינות. סטודנט שנה ב' במגמת הנדסאי בניין- בהצטיינות יתרה! לאור הישגיו שמש כחונך לימודי לסטודנטים במרכז סיוע בדיקנאט, משולב בעבודה בתעשייה בתחום הנדסאי כבר תוך כדי לימודיו. " תודה גדולה וכנה למרצה מהמכינה בוריס צ'רטקוב אשר הקנה לי את הבסיס והמוטיבציה ללמוד ולהצליח. הוא מהווה עבורי הרבה יותר ממרצה והתעודות להן זכיתי שייכות גם לו על האמון בי בדרך, והאנושיות הייחודית"

נעמה אהרון ברנר- מצטיינת יתרה במגמת אדריכלות ועיצוב פנים. בין שלל כישוריה הנ"ל בוגרת תואר ראשון ושני בתחום האקולוגיה, והינה אמא לשלושה! אשר בחרה ללמוד את תחום האדריכלות והעיצוב שקרוב לליבה בנוסך לתאריה. " מרגישה שהלימודים משלבים גם את היצירה וגם את המעשה ושבחרתי במקום הנכון ללמוד במכללה הטכנולוגית באר שבע! אנו יוצאים עם כלים לחיים המקצועיים  בתחום ההנדסאים".

קישור לאלבום תמונות

לפרטים נוספים לחץ כאן

 

יריד תעסוקה Job Expo 2018

מאות משרות הוצעו לבוגרי המכללה הטכנולוגית  באר שבע במסגרת יריד התעסוקה החמישי למקצועות הטכנולוגיים

 המכללה הטכנולוגית באר שבע, בשיתוף התאחדות התעשיינים מרחב דרום וארגונים נוספים בנגב, קיימו השבוע יריד תעסוקה על מנת לחבר בן בוגרי המכללה לעוגנים מרכזים בנגב.

שוק ההנדסאים ממשיך לגדול. המכללה הטכנולוגית באר-שבע קיימה ביום שלישי האחרון (13.3) יריד תעסוקה לבוגרי המכללה ולסטודנטים הלומדים בה. מאות הנדסאים השתתפו ביריד שקידם את ההשכלה הטכנולוגית ואת מקצוע ההנדסאי הנדרש בתעשייה. רק לאחרונה פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה על חוסר של כ- 10,000 משרות הנדסאי במשק הישראלי ומצד השני פורסם סקר של מכון סמית המציג ש- 50% מהאקדמאים שסיימו תואר ראשון  עובדים בתחום שאינו קשור למסלול בו למדו .

ביריד התעסוקה, שהתקיים בפעם החמישית, השתתפו חברות וארגונים מהגדולים במשק. במהלך היריד נחשפו בוגרי המכללה והסטודנטים הנמצאים בשלבי סיום לימודיהם להצעות עבודה מגוונות מחברות כגון הקריה למחקר גרעיני , תדיראן, רכבת ישראל, אינטל, אלקטרה, משטרת ישראל, חברת החשמל, החברה הארצית למשקעות , חברת אביסרור משה ובניו, סודה סטרים, נגב מינרלים, וישיי  ועוד למעלה מ-40 חברות מתחומים שונים.

המכללה הטכנולוגית באר שבע מקדמת מצוינות טכנולוגית לצד הכשרה מעשית ומתן האפשרות לסטודנטים להשתלב מהר ובאופן מוצלח ככל הניתן בשוק העבודה עם סיום לימודי תואר הנדסאי. המכללה עוסקת בכל ימות השנה ביצירת קשר בין מעסיקים פוטנציאליים לבין הסטודנטים הלומדים לתואר הנדסאי. הגופים שהשתתפו ביריד הביעו סיפוק רב ממאגר הבוגרים הרב שהגיע יחד עם זאת חשיבותו של היריד היא מכרעת בהגברת  המודעות להשכלה הטכנולוגית ולחשיבותה לפיתוח המשק בכלל והתעשייה בפרט.

יריד התעסוקה במכללה הטכנולוגית באר שבע מתקיים מספר חודשים לאחר שהושג הסכם עם משרד האוצר על רפורמה חדשה במכללות הטכנולוגיות. הרפורמה החדשה מציבה יעדים לאומיים לתחום ההשכלה הטכנולוגית, ומקצה משאבים נדרשים על מנת לחלץ את ההשכלה הטכנולוגית מתת תקצוב שבו הייתה נתונה עשרות שנים. כצעד ראשון תשקיע המדינה סך של 200 מיליון שקל במכללות הטכנולוגיות שיעמדו בקריטריונים שנקבעו, לצד השקעה נוספת בתשתיות ופיתוח בסך 225 מיליון שקל.

יעקב דור, משנה למנכ"ל המכללה הטכנולוגית באר שבע ומרכז פורום המכללות הטכנולוגיות :  "יריד התעסוקה הוא יום חג לציבור הסטודנטים, הבוגרים וסגל המכללה, ואנו שמחים שמעל 50 חברות הביעו אמון במכללה והגיעו ליריד לחפש את בוגרי המכללה. היריד מאפשר להציג את הביקוש הרב שיש כיום למשרות של הנדסאים במגוון רחב של תחומים, ביקוש שעולה הרבה מעבר להיצע. בתקופה שבה הצעירים נוהרים בהמוניהם לאקדמיה, לרוב במסלולים ללא תוחלת תעסוקה , מהווים הלימודים לתואר הנדסאי את כרטיס הכניסה לשוק העבודה. אנו עדים בשנים האחרונות לגידול משמעותי של אקדמאים המבצעים הסבה ללימודי הנדסאים . בשנים הקרובות צפוי להגיע לסיומו מיצוי הפוטנציאל של העלייה הגדולה מחבר העמים כך שהביקוש למסלולי ההנדסאים יגבר משמעותית ולכן הבחירה של הקריירה לעתיד היא מאוד משמעותית ואחת ההחלטות החשובות של הצעירים כיום."

קישור לאלבום תמונות

 

תערוכת רהיטים של הסטודנטים במגמות: הנדסה אזרחית ואדריכלות ועיצוב פנים

הכירו את דור מעצבי הרהיטים של העתיד
נערכה במכללה תערוכת רהיטים ייחודית של סטודנטים לאדריכלות ועיצוב פנים והנדסה אזרחית, בהנחייתו של מרטין סמיט, ראש המגמה לאדריכלות ועיצוב פנים. פתיחת התערוכה התקיימה במעמד רועי לביא אדריכל העיר.
היה יפה, מעניין ומעורר מחשבה.
ניתן לתמונות לדבר בעד עצמן….  קישור לאלבום תמונות

   

ביקור של שרת הקליטה סופה לנדבר

שרת העלייה והקליטה ח"כ סופה לנדבר וצוות בכיר מהמשרד ערכו במהלך חודש ינואר ביקור במכללה הטכנולוגית באר שבע . במסגרת הביקור, התקיימה ישיבה משותפת עם הנהלת המכללה בה מנכ"ל המכללה מר דב תמיר סקר את פעילות המכללה מיום הקמתה ועד היום, פירט את מגוון תוכניות מיוחדות אותם מפעילה המכללה וביניהם תוכניות עבור עולים בדגש על פרויקט מסע.

בהמשך הביקור, התקיים מפגש של השרה לבין משתתפי המסע, שנמצאים בתוכנית כבר מחודש ספטמבר 2017.  במהלך השיח הפורה העלו המשתתפים נושאים שונים הרלוונטיים להמשך קליטתם בישראל .

בסיום הביקור ציינה השרה שהתרשמה מאוד מהמכללה ומהפעילות המבורכת לקידום ההכשרה המקצועית ובייחוד רואה בחיוב את פעילות המכללה עבור משתתפי "מסע" המאפשר עידוד עליית צעירים לישראל. בהמשך לישיבה הנחתה שרת הקליטה לקיים מפגש עם מנכ"ל משרד הקליטה אלכס קושניר על מנת לבחון אפיקי שיתוף פעולה עם המכללה הטכנולוגית.

קישור לאלבום תמונות

 

מאבק המכללות

נאבקים למען ההצלחה: 425 מיליון שקלים יוזרמו למכללות הטכנולוגיות

אחרי מאבק חסר פשרות, השיג פורום המכללות הטכנולוגיות את הצעד הראשון לקראת עתיד טוב יותר להנדסאים: 425 מיליון שקלים יושקעו במכללות הטכנולוגיות ובתשתיות במסגרת הרפורמה המעודכנת במערך ההשכלה הטכנולוגית צילום: מיכאל פינקלשטיין)

פורום המכללות הטכנולוגיות נאבק בשנים האחרונות בשורת גזירות של משרד האוצר, המחסלות את ההשכלה הטכנולוגית בארץ. במהלך השנים התקיימו ישיבות, שיחות ודיונים אין סופיים בין המכללות הטכנולוגיות ומשרד האוצר. השיח הושתת על ההבנה כי חובה לכונן רפורמה מקיפה אשר תשים בראש מעייניה את טובת המשק וטובת דור העתיד של ההנדסאים. עם פרסום תכנית האוצר "לקידום" ההשכלה הטכנולוגית, הבין פורום המכללות כי מדובר בשורת גזרות שאינן מקדמות את הפריון ואת דור העתיד של ההשכלה הטכנולוגית.  התכנית המוצעת תחריב את עתידה הטכנולוגי של מדינת ישראל ותפגע אנושות במעמד ההנדסאים.

עם פרסום התכנית, הודיעו המכללות הטכנולוגיות על יציאה למאבק חסר פשרות, מאחר וכ- 30,000 הנדסאים במכללות הטכנולוגיות ברחבי הארץ הגיעו ללימודים במצב של אי וודאות. המאבק, החל ביום שבת ה- 7 לינואר, 2018, עם הפגנה תחת ביתו של שר האוצר משה כחלון, למחרת גויסו כלל הסטודנטים, המרצים ומנהלי המכללות, וביום השלישי למאבק (יום שני, 9.1.2018), התקיימה שביתת אזהרה בת יום ב- 24 מכללות טכנולוגיות ברחבי הארץ.

בהודעת היציאה למאבק של פורום המכללות הטכנולוגיות, פורסמו דבריה של ד"ר יוכבד פנחסי-אדיב, יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות ומנכ"לית הנדסאים באריאל: "התכנית המוצעת על ידי משרד האוצר תוביל לקריסת ההון האנושי הטכנולוגי במדינת ישראל. דווקא המשרד שאמור להיות אמון על חשיבה כלכלית לטווח הארוך, הוא זה שמציג כעת תכנית חובבנית שסוגרת בפני עשרות אלפי צעירים את שערי התעסוקה העתידית ומחבל בהכשרת הנדסאי העתיד של המדינה".

בנוסף, פורסמו דבריו של יעקב דור, מרכז פורום המכללות הטכנולוגיות ומשנה למנכ"ל המכללה הטכנולוגית באר שבע: "המשרד בחר לשנות את כל ההחלטות שהועלו בדיונים בשנים האחרונות. במקום זאת הציג תכנית הכוללת קיצוץ לא מובן בשעות הלימוד, הארכת משך הלימודים בשנה, סגירת מכללות ומגמות, ובשיאה, בעוד חמש שנים, – השוואה של תקצוב המכללות הטכנולוגיות לזה הקיים כבר כיום לכל ההנדסאים הצעירים במשרד החינוך. זוהי תכנית מביכה בחובבנות ובשטחיות שלה, ולא נאפשר לה לצאת לפועל".

בסוף השבוע האחרון הגיעו משרד האוצר, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ופורום המכללות הטכנולוגית להבנות לגבי רפורמה מוסכמת במערך ההשכלה הטכנולוגית. הרפורמה הינה תוצאה של עבודה אינטנסיבית שהובלה על ידי מנכ"ל משרד האוצר ומנכ"ל משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים יחד עם נציגי פורום המכללות בצוות אותו הובילו ד"ר יוכבד פנחסי אדיב ויעקב דור , אשר העלו את הנושא לסדר היום הציבורי .

במסגרת הרפורמה שהושגה בסופו של דבר, יוצבו יעדים לאומיים לתחום ההשכלה הטכנולוגית, ויוקצו משאבים נדרשים על מנת לחלץ את ההשכלה הטכנולוגית מתת תקצוב שבו הייתה נתונה עשרות שנים. כצעד ראשון תשקיע המדינה סך של 200 מיליון שקל במכללות הטכנולוגיות שיעמדו בקריטריונים שנקבעו, לצד השקעה נוספת בתשתיות ופיתוח בסך 225 מיליון שקל.

בפורום המכללות הטכנולוגיות מברכים את משרדי הממשלה כי החליטו שלא לסגור מכללות ולעודד את לימודי ההנדסאים באמצעות תהליכי מיתוג ממשלתיים , ובנוסף יתאפשר לסטודנטים אשר לא השלימו את כל השעות והדרישות לתואר הנדסאי לצאת עם דיפלומה של טכנאי.

הרפורמה תבטיח את צמיחת המכללות ושיפור רמת ההכשרה הטכנולוגית בישראל, בהתאם לצרכי המשק. הרפורמה שאושרה תאפשר למכללות הטכנולוגיות להתפתח  עם המשאבים הנדרשים לצורך מיתוג, שיפור מעבודת והתשתיות, שיפור המערך הפדגוגי ובנוסף, קובעת הרפורמה ריבוד של מסלול הלימודים אשר יאפשר לסטודנטים נושרים לקבל הסמכה כטכנאים לאחר שיעמדו בכל הדרישות הפדגוגיות.

בשלב ראשוני זה הרפורמה עדיין אינה מתווה מסלול ברור להכרה בלימודי הנדסאים לצורך לימודי המשך אקדמיים, צעד שהוא הכרחי להגברת האטרקטיביות של הלימודים לתואר טכנולוגי, יחד עם זאת עדיין נדרשת השוואה תקצובו של סטודנט במכללה הטכנולוגית לזה של סטודנט בהנדסה במכללה אקדמית.

יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות ומנהלת מכללת הנדסאים באריאל , ד"ר יוכבד פנחסי אדיב: "המהלך שבוצע בשיתוף עם פורום המכללות הטכנולוגיות מייצר עתיד וצמיחה למערכת ההשכלה הטכנולוגית ולמשק הישראלי. אני שמחה שמשרד האוצר בראשות השר כחלון והמנכ"ל שי באב"ד ומשרד העבודה והרווחה בראשות השר חיים כץ והמנכ"ל אביגדור קפלן, אימצו את עיקרי המלצותינו והבינו כי הפורום פועל למען ערכים רחבים בתחום הכלכלי והחברתי. בתוך כשבוע ימים גובש נוסח אשר עם השנים יחולל 'נטו הצלחה טכנולוגית' של המכללות, התעשייה והמשק הישראלי כולו".

מרכז פורום המכללות הטכנולוגיות ומשנה למנכ"ל המכללה הטכנולוגית באר שבע , יעקב דור: "אני רואה בהישג זה רגע היסטורי לטובת ההשכלה הטכנולוגית והסטודנטים הצעירים אשר בוחרים ללמוד לימודים עם ערך ואופק תעסוקתי. מקצוע ההנדסאי יהפוך בשנים הקרובות לחלופה ראויה אל מול האקדמיה. המשק דורש עובדים איכותיים ומיומנים והרפורמה הנוכחית היא בדיוק המענה לצורך הזה. הרפורמה פורסת רשת ביטחון ותקצוב נכון למכללות הטכנולוגיות, תוך הערכה לפעילותן וחיזוק מעמדן. הרפורמה לא רק תיתן מענה להזנחה רבת השנים של הממשלות הקודמות, אלא היא גם תוביל לשוויון הזדמנויות, תעלה את הפריון ורמת החיים בישראל ותצמצם את הפערים מול מדינות המערב".

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד: "הרפורמה שאושרה על ידי הממשלה תביא למהפכה בתחום ההכשרה הטכנולוגית, שתאפשר לה למצות את הפוטנציאל הלא ממומש שלה. מטרתנו המשותפת הינה יצירת אלטרנטיבה מקצועית ברמה גבוהה לאוכלוסיות שעד היום לא קיבלו הכשרה ברמה מספקת, והבטחת כח אדם ברמה גבוהה שיאפשר את הגדלת הפיריון והצמיחה במשק. אני מודה למנכ"ל משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים אשר הוביל יחד איתי את הרפורמה, ולכלל העוסקים במלאכה".

מנכ"ל משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, אביגדור קפלן: "הרפורמה שהושגה בהסכמה מלאה מהווה בשורה אמיתית, בזכותה המכללות הטכנולוגיות יהיו מסוגלות לספק למשק את צרכיו בתחומי הטכנולוגיה המובילים. המכללות יכשירו הנדסאים וטכנאים ברמה גבוהה, ויסייעו לאלפי בוגרים להשתלב במשרות נחשקות בסיום לימודיהם"

במכתב שפרסם מנכ"ל המכללה הטכנולוגית באר שבע, דב פ. תמיר, הוא פונה לסטודנטים, למרצים ולאנשי הסגל בדברי ברכה על ההישגים שהושגו בעקבות המאבק. להלן עיקרי הדברים: "לפני כשבוע יצאנו מנהלי המכללות הטכנולוגיות להנדסאים למאבק נוסף אשר מטרתו, לחזק את ההשכלה הטכנולוגית במדינת ישראל. בפגישות ליליות במשרד האוצר השיג צוות מו"מ תיקונים משמעותיים בחוק ההסדרים, אשר עומד להיכנס לתוקף! הדרך עדיין ארוכה שכן, התכנית היא תכנית חומש. זו הפעם הראשונה שניתנה התייחסות ממלכתית ארוכת טווח להשכלה טכנולוגית ע"י המדינה. המכללה הטכנולוגית באר שבע הינה מכללה גדולה, יציבה ומוערכת בכל הארץ ותמשיך להוביל את תושבי מטרופולין באר שבע למקצועות נדרשים.  מנהלי המכללות להנדסאים עמדו בשורה הראשונה לטובת ציבור הסטודנטים יותר מכל גוף מעורב אחר".​​​​​​​

קישור לאלבום תמונות

   

טקס סיום תוכנית מסע

100 משתתפי מ.ס.ע שינו סטטוס לעולים חדשים ובחרו להשתקע בבאר שבע

בטקס שהתקיים לאחרונה במכללה הטכנולוגית באר שבע סיימו מחזור נוסף של כ-100 משתתפי תכנית מ.ס.ע , גאוות המכללה בכך ש 95% מהם ביצעו עלייה מיד בסיום התוכנית ובכך הפכו לאזרחי ישראל . במסגרת הטקס הוצגה תערוכת עבודות וסרטים קצרים הראויים לכל שבח והלל !!!

פרויקט מסע כיום הוא נדבך מרכזי בעידוד העלייה ומטרתו לאחד את כל יהודי העולם תחת מטרה אחת: אהבת ישראל.  הפרויקט הוא פרי יוזמה משותפת של הסוכנות היהודית וממשלת ישראל לצעירי העם היהודי מהתפוצות. במסגרת הפרויקט עובר המשתתף חוויה מאתגרת, מעצבת וייחודית להכרת הישראליות. התכניות בפרויקט משלבות לימודי מקצוע ובנוסף לימודי עברית, ידיעת הארץ, מפגשים והתנדבות בקהילה.  להצלחת התכנית שותפים נוספים ובהם משרד הקליטה, משרד הפנים ומנהלת הקליטה העירונית.

במסגרת המכללה הטכנולוגית באר שבע נערכות מגוון תכניות בתחום הגרפיקה, צילום, עריכת וידיאו ואף קורס מיוחד בשיתוף המרכז האוניברסיטאי סורוקה ואוניברסיטת בן גוריון שמכין רופאים בסטטוס תייר מחבר העמים לקראת מבחני הסמכה לקבלת רישיון רפואה בישראל. נכון להיום, במסגרת הפרויקט השתתפו מעל 1,500 משתתפים ב-10 שנות הפעילות של התוכנית במכללה.

חלק קטן מהצעירים שאינם בוחרים בעלייה ומחליטים לחזור לארץ מוצאם הופכים לשגרירי ההסברה הטובים ביותר של מדינת ישראל בקהילות בהן יתגוררו.

קישור לאלבום תמונות

   

חלוקת תעודות סיום ותעודות זהות לעולים החדשים בוגרי תכנית מסע

שדרוג מחשבים בספריה ע"ש משה אביסרור במכללה הטכנולוגית באר שבע

אלי, ג'קי ויורם בני משה אביסרור התכבדו בהדלקת נר שביעי של חנוכה בחנוכייה המרכזית במכללה הטכנולוגית באר שבע, בהשתתפות אנשי סגל וסטודנטים.

בתום הברכות והסופגניות, חנכו בספרייה ע"ש משה אביסרור את המחשבים החדישים שנרכשו על ידם לאחרונה ואשר באים לתת תשובה לדרישה ההולכת וגוברת למחשבים חדישים בעולם הלימודים הטכנולוגים.

בהמשך נערך ביקור בחדר מחשבים נוסף אשר מכיל מחשבים שנרכשו אף הם ע"י חברת משה אביסרור ובניו.

חג חנוכה שמח.

קישור לאלבום תמונות

 

ביקור שר הביטחון במכללה הטכנולוגית באר שבע!

תמונות מביקור: http://bit.ly/2A9F43I

ב-23/11/2017 יום חמישי התארח במכללה הטכנולוגית באר שבע שר הביטחון מר אביגדור ליברמן. בפתיחת הביקור ערך השר סיור במעבדות המכללה וראה את מעבדת הגז הטבעי החדשה הכוללת סימולטור ייחודי לתחום.
במסגרת הביקור השר נפגש עם חברי ועדת ההוראה העליונה וקיבל סקירה מהנהלת המכללה לגבי פעילות המכללה בדגש על הפרויקטים המיוחדים עבור משרד הביטחון. כמו כן, הוצגו בפני השר הסוגיות המטרידות את תחום הכשרת ההנדסאים בישראל הנוצרים כתוצאה מהאפליה הקיצונית למול מערכת ההשכלה הגבוהה מה שפוגע בחוסנה הביטחוני של החברה בישראל יחד הפגיעה הקשה בפריון המשק . בנוסף לכך , הועלו בפני השר הדרכים להתמודד עם המחסור הצפוי בעובדים מקצועיים הן בתעשייה והן במגזר הביטחוני לרבות צה"ל.
גולת הכותרת של הביקור היה המפגש באודיטוריום עם ציבור הסטודנטים ביניהם היו גם סטודנטים מתוכנית מ.ס.ע , במהלך הפגישה התקיים שיח פתוח לגבי סוגיות שונות שנמצאות על סדר היום הציבורי, לסטודנטים ניתנה האפשרות להציג שאלות מתחומים שונים .
בסיום הודה השר אביגדור ליברמן על סיור מרתק וציין שמדובר במוסד מרשים ביותר שתרומתו לבניין
הארץ וחוסן לאומי לאורך השנים ראויים לכל הערכה והכבוד.


מפגש של השר עם ציבור הסטודנטים וצוות ההנהלה של המכללה הטכנולוגית

טקס סיום וחלוקת תעודות תכנית ההתמוחות להנדסאים

עשרה סטודנטים , מכלל המגמות שנבחרו להשתתף בתוכנית התמחות אשר במסגרתה זכו לשלושה חודשי התמחות בתעשייה ובנוסף קיבלו כלים ליציאה לעולם התעסוקה -דרך סדנאות הכוון לקריירה וזכו למלגה על סך 10,000 ש"ח.

גולת הכותרת של הפרויקט הינה השתלבות הסטודנטים במקומות עבודה איכותיים בנגב, בעוד חלקם הגדול השתלב אצל המעסיקים בהם ביצעו את תקופת ההתמחות! ובהם סודה סטרים, נטפי ישראל, ווב מדיה גרופ, עיריית באר שבע, מחלב פיתוח ובניה בע"מ, א. אפשטיין ובניו, ועוד!

כל זאת התאפשר הודות ליוזמה ושיתוף פעולה מבורך של מרכז לאודר לתעסוקה  Lauder Employment Center

 

 

 

 

 

 

פתיחת שנת הלימודים תשע"ח במכללה הטכנולוגיות באר שבע

המכללה הטכנולוגית באר שבע , ממשיכה כבר יותר מ – 60 שנה להכשיר את דור אנשי המקצוע של הנגב . עד היום עברו במכללה מעל 60,000 בוגרים, מחציתם הנדסאים וטכנאים מוסמכים.

בחודשים האחרונים ביצעה המכללה תהליך יסודי לשיפור פני המכללה, לרבות חידוש חדרי הלימוד, מעבדות וחלק נרחב מהתשתיות.  במהלך השנה הסתיים תהליך מיתוג במכללה שבסופו הושק אתר חדש צעיר ודינאמי ואפליקציה עם מיטב החידושים הטכנולוגיים לסטודנטים הלומדים במכללה. במסגרת ההסכם האסטרטגי עם קדימה מדע – WORLD ORT  נמשך שדרוג הציוד במעבדות כימיה , חשמל , אלקטרוניקה ומכונות .

השנה יחלו ללמוד במכללה הטכנולוגית באר שבע  כ– 778 סטודנטים חדשים והם מצטרפים ל-823 סטודנטים הממשיכים את לימודיהם בשנים ב' ו- ג' במסלולי ההנדסאים, ועוד 420 סטודנטים במסגרת מרכז ההשתלמויות ותוכנית מסע  . סה"כ הלומדים במסלולי ההנדסאים וההשתלמויות  במכללה  בשנת תשע"ח ילמדו במכללה כ- 2021 סטודנטים.

הלימודים יתקיימו במגוון מגמות רחב וייחודי ובדגש על מסלולי לימוד מוטי תעסוקה ובהם חשמל ואלקטרוניקה, כימיה וגרעין, הנדסה אזרחית ואדריכלות ועיצוב פנים, תוכנה בהתמחות סייבר, עיצוב מדיה , מגמת מכונות על התמחויותיה ובהם תכנון וייצור בסיוע מחשב ואנרגיה בהתמחות גז טבעי , מגמת תעשיה וניהול בהתמחות ניהול הייצור ולוגיסטיקה.

גם השנה ממשיכות לככב בהרשמה מגמות הנדסאי הנדסה אזרחית, הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר. במדור רישום של המכללה מדווחים על עלייה ניכרת ברישום של אקדמאים שלא מוצאים תעסוקה ובוחרים בלימודי ההנדסאים  המהווים כיום את כרטיס הכניסה לשוק העבודה. רוב אוכלוסיית הלומדים מתגוררת בנגב , כאשר מעל 95% הם תושבי באר שבע עצמה כמו כן מעל- 40% מהסטודנטים נשים והגאווה הגדולה של המכללה הינה שבתום הלימודים מעל 90% מוצאים עבודה במקצוע אותו למדו.

בשנים האחרונות נפתחו במכללה מסלולים חדשים :

  1. לימודי גז טבעי במסלול הנדסאי מכונות במגמת משנה אנרגיה שלצורך פתיחתה  הושקעו יותר מ 2 מיליון ₪ בציוד במעבדות החדשות . זהו התחום ייחודי במסלולי ההנדסאים ונפתח רק בשלוש מכללות ברחבי הארץ.
  2. פרויקט משותף של המכללה יחד עם הקריה למחקר גרעיני ועמותת ידידי עתידים שבו ילמדו צעירים את המסלול של הנדסאי כימיה במגמת משנה גרעין ובסיומו ישתלבו בקמ"ג.
  3. בהמשך לבניית מעבדה חדישה של סייבר בהיקף השקעה מעל חצי מיליון ₪ הקימה המכללה מסלול חדש של הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר אשר יכשיר מומחים בתחום הלוחמה הווירטואלית שיעסקו בתחום טכנולוגי בעל אופי מסתורי באלפי החברות שממתינות להם. זהו התחום ייחודי במסלולי ההנדסאים ונפתח רק בשלוש מכללות ברחבי הארץ.
  4. כמו כן , חידשה המכללה את המסלול הנדסאי קירור ומיזוג אוויר כולל לימודים של חשמלאי מוסמך , ובשנה הנוכחית נפתח המחזור השלישי.

בנוסף לכל אלו גם המדור להשתלמויות במכללה שינה את פניו באמצעות פיתוח ענפים חדשים תוך כדי שיתוף פעולה עם גורמים מובילים בענף בדגש על תחומי הסייבר,  דיגיטל , צילום , בטיחות ונגישות , קורסים בתחומי החשמל והתעשייה. במסגרת הפעילות המחודשת נפתחה הרשמה במגוון רחב של תחומים שיאפשרו הן שדרוג והן העשרה לקהלי יעד מגוונים.

קישור לאלבום תמונות

 

סיימת לימודי הנדסאות? כל הסיבות להזניק את הקריירה שלך באינטל

כתבה מעניינת שאינטל פרסמו על נושא ההנדסאים

קישור להודעה: https://www.geektime.co.il/private_channel/engineering-in-intel/

נציגי הנהלת חברת Nobell Energy ישראל במכללה הטכנולוגית באר שבע

בתאריך 03/10/17 התקיים ביקור במכללה הטכנולוגית באר שבע של נציגי חברת Nobell Energy מר ביני זומר-מנהל ארצי, מר יקי אלמוזנינו-מנהל צוות IT  והגב' עדי אמיר–אחראית תאגידיות וקשרי קהילה.

חברת Nobell Energy הינה החברה המרכזית בארץ שמפעילה את מאגרי הגז הטבעי בים תיכון,

ותומכת בלימודי תחום זה לצורך הכשרתם של עובדים לעבודה בתעשייה הישראלית.

המכללה הטכנולוגית באר שבע  נבחרה כאחת מהמכללות ללימוד עולם הגז הטבעי ומהווה מוסד הכשרה ולימודים מוביל בתחום חדשני זה בארץ. המכללה מציעה לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות אנרגיה וגז טבעי וקורסי התמחות קצרים לאנשי תפעול ואחזקה בתעשייה, כאשר גם במכללה הטכנולוגית באר שבע הוקמה מעבדת גז חדישה ומתקדמת שמציעה ללומדיה התנסות מעשית בצד הלימודים העיוניים בתחום.

במהלך הביקור הוצגה בפניהם סקירה של פעילות המכללה בכלל, ובתחום הגז הטבעי בפרט והתקיים סיור במעבדות החדשות של הגז הטבעי ובמעבדות של האנרגיה והפניאומטיקה, הוצגו המערכות החדשות כולל הסימולטור היחיד כיום.

בדברי הסיכום נציגי החברה הדגישו את התרשמותם מהעשייה הברוכה של המכללה הטכנולוגית וציינו שהמכללה וחברת Nobell Energy ניצבות בפני אתגרים גדולים וחשובה ההתמדה בהכוונה של הצעירים ללמוד תחום חדשני ומרתק זה.

קישור לאלבום תמונות

 

צוות המכללה עם הנהלת החברה  ( צילום: יח"צ מכללה )

ביקור משה טרבלסי, נשיא לשכת המסחר

בוגר המכללה בעברו, נשיא לשכת המסחר מר משה טרבלסי, בביקור מקצועי במכללה הטכנולוגית ב"ש.

ב-4.7.17 התארח במכללה טכנולוגית באר שבע נשיא לשכת המסחר בבאר שבע והנגב מר משה טרבלסי יחד עם מנכ"ל הלשכה מר אריה קליימן. במסגרת הביקור, נחשפו למגוון הפעילויות במכללה, נפגשו עם חברי ועדת ההוראה העליונה וערכו סיור במעבדות של המגמה למכונות, שמר טרבלסי הוא אחד מבוגריה.

לפרטים נוספים לחץ כאן.

קישור לאלבום תמונות

תוכנית התמחות להנדסאים 2017

במסגרת יוזמה ושיתוף פעולה של מרכז לאודר לקידום התעסוקה בנגב ועמותת ארץעיר , המכללה הטכנולוגית והדבר הבא, החלה לפעול השנה תכנית התמחות להנדסאים.

התכנית מיועדת לסטודנטים בשנה האחרונה ללימודים, בעלי הישגים גבוהים, במטרה לשלב את הסטודנטים לתקופת התמחות בתעשייה בתחום ההנדסאים.

במסגרת התוכנית זוכים הסטודנטים להכשרה מעשית למשך 3 חודשים ע"י שילובם בהתמחות אצל מיטב המעסיקים בנגב ובתעשייה. 10 הסטודנטים שנבחרו לתוכנית כבר שולבו בימים אלו במספר מקומות:  סודה סטרים, נטפים, עיריית באר שבע, ווב מדיה ועוד. בנוסף , זוכים הסטודנטים בכלים תעסוקתיים והכוונה לקריירה ע"י סדנאות קריירה וליווי אישי.

בלה אלכסנדרוב, מנכ"לית ארץעיר, הארגון שיזם את תכנית ההתמחות בשיתוף עם JNF ארה"ב:  "ארץעיר פועלת בכל הארץ כדי להשאיר צעירים בערים בפריפריות ולייצר איכות חיים קהילתית. תעסוקה היא נדבך ראשוני ומרכזי במשימה הזו, ולכן יזמנו את תכנית המתמחים של מרכז לאודר יחד עם JNF ארה"ב.

אנחנו מקדמים תעסוקה איכותית בנגב מתוך אמונה שצעירים רוצים להישאר לגור כאן, ומחפשים הזדמנויות לתעסוקה איכותית שיאפשרו להם לבנות כאן את הקריירה שלהם.

כדי לענות על הצרכים של מגוון אוכלוסיות, חשוב לנו לקדם בנגב את כל תחומי התעסוקה, כגון הנדסאים, מנהלי רשתות, ובוגרי מגוון הכשרות מקצועיות – ולאו דווקא להתמקד באקדמאים.

תכנית ההתמחות מאפשרת לצעירים מקומיים לצבור ניסיון מקצועי, להכיר מקרוב את המעסיקים, ולחוות את החיים בנגב עם מקצוע מעניין ומאתגר. לכן תכנית ההתמחות רותמת את הצעירים להישאר באזור."

כשתעשייה, חברה והשכלה טכנולוגית משלבים ידיים במכללה הטכנולוגית באר שבע- הבית של ההנדסאים! הדרך לתעסוקה והצלחה היא במרחק נגיעה!

טקס חלוקת דיפלומות 2017

מנכ"ל מפעלי הייצור אינטל ישראל וסגן נשיא אינטל העולמית מר דניאל בן עטר :"בוגרי מסלולי ההנדסאים של היום הם אלה שמתפעלים את המכונות שלנו במפעל אינטל קריית גת, שעולות לעיתים יותר מאשר מטוס קרב. אנחנו מעסיקים המון בוגרים של המכללה הטכנולוגית באר שבע ומאוד מרוצים מהם. הבוגרים הם אלו שמריצים את אחד הפרויקטים הגדולים של מדינת ישראל בהייטק הישראלי, בעלות של 6 מיליארד דולר".

לפרטים נוספים לחץ כאן.

קישור לאלבום תמונות

 

הענקת תעודות זהות לבוגרי תכנית מסע

הענקת תעודות זהות לבוגרי תכנית מסע  TCB של המכללה טכנולוגית באר שבע

בשבוע שעבר התקיים במכללה, טקס מרגש במעמד ראש עיריית באר שבע מר רוביק דנילוביץ, ממלאת מקום ראש העיר דר' חפצי זוהר, מנהלת אגף האוכלוסין במשרד הפנים מחוז הדרום הגב' ענת חכמון, מנהל מרכז קליטה יעלים מר מוריס כהן ,נציגי משרד הקליטה, משרד החינוך ומנהלת הקליטה העירונית ובו הוענקו תעודות זהות למעל 60 בוגרי פרויקט מסע שמיד עם סיום הפרויקט ייחודי זה החליטו לעלות לישראל ולקבוע  מושבם בבאר שבע. המכללה הטכנולוגית באר שבע גאה בכך שבמהלך 9 שנות הפעילות התוכנית בהנהגת המכללה, מעל 90% ממשתפי תכנית "מסע" TCB עשו עלייה בסיום התכנית.

פרויקט ״מסע" הוקם במטרה לאפשר לצעירים יהודים לשהות  בישראל במשך  10 חודשים במהלכם הצעירים לומדים את הארץ לאורכה ולרוחבה, לומדים את השפה באולפן , יוצרים קשרים עם צעירים ישראלים, נחשפים לתרבויות שונות ולמנטליות ישראלית . בנוסף , זוהי הזדמנות עבור צעירים לרכוש ידע מקצועי בתחומים מאוד מעניינים כגון צילום וגרפיקה.

המכללה הטכנולוגית באר שבע היא אחד המארגנים הגדולים של פרויקט "מסע" במדינה ישראל ומקיימת תכניות במגוון תחומים ביניהם: גרפיקה, צילום, עריכת וידאו, מולטימדיה והתוכנית הייחודית של הכנת רופאים למבחני רישוי בשיתוף המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה.

לפני הטקס הוצגה תערוכת עבודות מדהימה של משתתפי התכנית שלמדו ועשו פרויקטים מגוונים. תערוכת העבודות של בוגרי התוכנית הכוללת פרויקט מדהים בצילום מוצגים עכשיו במסדרונות המכללה הטכנולוגית.

ראש עיריית באר שבע מר רוביק דנילוביץ הדגיש במיוחד את שביעות רצונו מכך שבוגרי תכנית המסע החליטו לקבוע מושבם בבירת הנגב – באר שבע, "בירת ההזדמנויות" של ישראל. מנכ"ל המכללה הטכנולוגית באר שבע מר דב תמיר  הדגיש בגאווה על חלקה של המכללה בתהליך כה מבורך של הבאת הצעירים לבאר שבע ואת תרומת של המכללה בהשבחת ההון האנושי של העיר.

קישור לאלבום תמונות

   

הגנות פרויקטים – אדריכלות

סטודנט מהמגמה לאדריכלות ועיצוב פנים מציג תכנית להקמת מוזיאון וחנות אוהדים לאלופת המדינה 2016-2017!!!

בתאריך ה-18.5.17 התקיימו הגנות פרויקטים לסטודנטים מהמגמה לאדריכלות ועיצוב פנים. עבודות הפרויקטים מציגות חידושים אחרונים בתחום האדריכלות ומהווה את חוד החנית של המכללה הטכנולוגית באר שבע. הפרויקט מהווה לרוב הסטודנטים את המטלה האחרונה לפני קבלת הדיפלומה של ההנדסאי והיציאה לשוק העבודה.

פרויקטי הגמר במגמה מהווים עבודה מקיפה בתכנון מבנה של לפחות 600 מ"ר בשתי קומות לפחות. במסגרת הפרויקט מציגים הסטודנטים תכנון ופירוט כפי שהדבר נעשה במציאות, וכל מקצועות הלימוד מתחברים למכלול אחד מושלם. הבוחנים שיבחו את העבודות וציינו כי רמתן גבוהה מאוד בקנה מידה ארצי. 

לפרטים נוספים לחץ כאן.

כנס הגז הראשון בדרום

הנה זה בא – כנס הגז הראשון בדרום!

אנו מתכבדים להזמינכם להתעדכן בשינויים במשק הגז הטבעי במגוון נושאים: תקן הגז 6464 והשפעתו על התעשייה, מחירים והסכמי שיווק, כיצד משרד הכלכלה מקדם מצידו את נושא הגז בימים אלה, מהו נוהל התקשרות ובדיקת מעבדה של גז טבעי ועוד. בנוסף, תבוצע סקירה של תכניות הלימוד וההכשרה בתחום הגז הטבעי.

הכנס יתקיים ביום ה' בתאריך 27.04.2017 ב' באייר תשע"ז בין השעות  8:30-14:00 במכללה הטכנולוגית באר שבע. 
הכנס הינו ללא עלות אך יש למלא את טופס הרישום המקוון על מנת להבטיח את מקומכם בכנס.

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם מדור הכשרה והשתלמויות:
עידן סיבוני – רכז הכשרה והשתלמויות במכללה הטכנולוגית: idans@tcb.ac.il
שלומית זנבה – מזכירת המדור להכשרה והשתלמויות: shlomitz@tcb.ac.il
טלפונים: 08-6462234 / 08-6462235 / 08-6462530

ביקור במכללה – ד"ר יוסי בכר, יו"ר בנק דיסקונט והנהלת עמותת "הזנק לעתיד"

בתאריך 21/3/17 התקיים ביקור של הנהלת עמותת "הזנק לעתיד" במכללה הטכנולוגית באר שבע.

עמותת "הזנק-לעתיד" מפעילה בשיתוף עם המכללה הטכנולוגית תכנית מעטפת ייחודית בשם "הזנק-להנדסאים" שמלווה צעירים מאזור הדרום בלימודיהם לקראת דיפלומה כהנדסאים והשמתם בעבודה בתעשייה.

לפרטים נוספים לחץ כאן.

פתיחת שנת הלימודים תשע"ז במכללה הטכנולוגית באר שבע

המכללה הטכנולוגית באר שבע ממשיכה כבר יותר מ-60 שנה להכשיר את דור אנשי המקצוע של הנגב.
עד היום עברו במכללה מעל 55,000 בוגרים, מחציתם הנדסאים וטכנאים מוסמכים.

בימים אלו עוברת המכללה תהליך מיתוג מחדש באמצעות חברת פירמה וזאת לאור השיתוף הפעולה האסטרטגי עם חברת קדימה מדע -WORLD ORT. החל משנת הלימודים הקרובה ישונה הלוגו ושם המכללה בהתאם. בנוסף לכך, במסגרת ההסכם יימשך שדרוג הציוד במעבדות הלימוד ויחודשו חדרי הלימוד במכללה.

לפרטים נוספים לחץ כאן.

טקס חלוקת דיפלומות 2016

ראש עיריית באר שבע מר רוביק דנילוביץ: "הנדסאים הינו כוח עבודה חשוב והוא חסר היום בשוק העבודה. אני רוצה להודות למכללה הטכנולוגית שמכשירה עבור העיר באר שבע, הנגב ומדינת ישראל את ההון האנושי הטוב והחשוב ביותר זה שיפתח את מדינת ישראל".

לפרטים נוספים לחץ כאן.

הענקת 120 תעודות זהות לבוגרי תכנית מסע TCB של המכללה טכנולוגית באר שבע

בשבוע שעבר התקיים במכללה טקס מרגש, במעמד ראש עיריית באר שבע מר רוביק דנילוביץ, מנכל"ית מסע גב' לירן אבישר, מנהלת המחוז במשרד לקליטת עליה גב' נטלי גרנד, מנהל מרכז קליטה 'יעלים' מר מוריס כהן, בו הוענקו תעודות זהות למעל 100 עולים חדשים שבזכות הפרויקט הייחודי קבעו את מושבם בבאר שבע.

לפרטים נוספים לחץ כאן.

ביקור ח"כ פרופ' יוסי יונה מהמחנה חיצוני

בהמשך לפגישה עם ח"כ פרופ' יוסי יונה בוועדת העבודה לרווחה של הכנסת והתעניינות שהוא גילה ביחס להשכלה טכנולוגית, הוזמן על ידי מנכ"ל המכללה דב תמיר לבוא וללמוד ממקור ראשון על הפעילות החשובה אשר אינה זוכה לתמיכה ממשלתית ראויה.

לפרטים נוספים לחץ כאן.

המכללה הטכנולוגית באר שבע זכתה לאות מגן המילואים 2016

ברכות לרגל זכייתה של המכללה הטכנולוגית באר שבע באות מגן המילואים 2016!

לפרטים נוספים לחץ כאן.

שבוע תערוכות עבודות גמר – מגמת אדריכלות ועיצוב פנים ומגמת עיצוב מדיה

שבוע תערוכות עבודות גמר של מגמת אדריכלות ועיצוב פנים ושל מגמת עיצוב מדיה במכללה הטכנולוגית באר שבע.

לפרטים נוספים לחץ כאן.

יריד תעסוקה 2016

מאות משרות במגוון תחומים הוצעו לבוגרי המכללה הטכנולוגית באר שבע במסגרת יריד התעסוקה השלישי למקצועות הטכנולוגיים.

לפרטים לחץ כאן.

 

 

 

טקס מצטיינים של פרויקט אינטל

במהלך חודש מרץ נערכו טקסי סטודנטים מצטיינים במגמת הנדסת מכונות – מכטרוניקה, בה מתקיימת תכנית ייעודית עבור עובדי אינטל בתחום המיקרו אלקטרוניקה.

לפרטים לחץ כאן.

גל חיים הלל התמנה לראש היחידה של מגמת משנה תכנון מבנים במכללה

גל חיים הלל, דור שלישי בעיר באר שבע בתחום הבנייה, מהנדס אזרחי במקצועו ומרצה בכיר במכללה הטכנולוגית באר שבע, התמנה לתפקיד ניהולי במגמה להנדסה אזרחית.

לפרטים לחץ כאן.

המכללה הטכנולוגית באר שבע מעניקה 216 תעודות הצטיינות!!!

בטקס הוקרה מכובד ומרגש, אשר התקיים ביום ב', 22.2.16, קיבלו 216 סטודנטים מצטיינים משנה ב' תעודות הצטיינות בגין הישגיהם בשנת הלימודים תשע"ה.  

לפרטים לחץ כאן.

 

ביקור מיכאל ביטון – יו"ר מועצת הנגב ויו"ר מועצת ירוחם

ב-22/02/2016 התארח במכללה הטכנולוגית באר שבע מר מיכאל ביטון, יו"ר מועצת הנגב ויו"ר מועצת ירוחם, במסגרת ישיבת ועדת ההוראה העליונה במכללה.

לחץ כאן לפרטים.

ביקור ח"כ מיקי זוהר במכללה הטכנולוגית ב"ש

לחץ כאן לפרטים נוספים.

ביקור ח"כ עודד פורר

לפרטים נוספים לחץ כאן.

פתיחת תכנית מסע 2015

לפרטים נוספים לחץ כאן.

משלחת לגרמניה 2015

לפרטים נוספים לחץ כאן.

שדולת הסטודנטים בכנסת

לפרטים נוספים לחץ כאן.

ביקור ראש עיריית דימונה מר בני ביטון במכללה הטכנולוגית

לחץ כאן לפרטים.

 

יריד התעסוקה הייחודי בדרום למקצועות הטכנולוגיים

לחץ כאן לפרטים.

חנוכת מעבדות גז ואנרגיה במכללה הטכנולוגית באר שבע

לחץ כאן לפרטים.