תוכנית עתידאים עבור אינטל

 

 

 

 

 

 

תוכניות עתידאים הוקמה כדי לתת מענה לצרכים המשתנים של התעשייה באמצעות בניית קבוצת איכות של הנדסאים ברמה גבוהה, המשלבת צעירים מהפריפריה הגאוגרפית והחברתית, בתעשייה המתקדמת של מדינת ישראל. התוכנית מופעלת באמצעות עמותת "ידידי עתידים "בשותפות עם מה"ט וקרן ביחד.

העמותה יזמה והפעילה בעשור האחרון מודל יישומי, אשר פותח במכללה הטכנולוגית באר שבע, לצורך פתיחת כיתות ייעודיות לתחום ולתעשייה ספציפית המשלב מעסיק השותף בפרויקט משלבי המיון ועד לקליטתו של הבוגר לתעסוקה בסיום הכשרתו.

אחת המטרות המרכזיות של הפרויקט הינה איתור וניתוב אוכלוסייה מצטיינת מהפריפריה הגאוגרפית והחברתית וחיבורה למסלול קריירה במקביל למיצוב ההנדסאים כמקצוע יוקרתי ואת בוגריו כמקצועיים ומובילים בתחומם.

לקראת שנת הלימודים תש"פ (אוקטובר 2019) אינטל בשיתוף עתידאים ומה"ט פותחת במכללה הטכנולוגית באר שבע מסלול לימודים מקוצר של 17 חודשים, הכולל מימון מלא ובנוסף מלגה חודשית לכל תקופת הלימודים. 

הלימודים יתקיימו בשני מסלולים:

  1. הנדסאי מכונות מגמת משנה מכטרונקיה
  2. הנדסאי כימיה
  3. הנדסאי מכשור ובקרה

הלימודים במסלול הנדסאי, בתוכנית זו,  נמשכים בין  17-22  חודשי לימוד במתכונת לימודי בוקר בלבד.
מפעל אינטל בשיתוף מנהלת עתידאים  והמכללה שותפים לתהליך שיווק, מיון וגיוס מועמדים לכיתה.
השותפות הינה  במעורבות בתהליך מתחילת הדרך ועד פתיחת הכיתה, כולל מימון.

התפקיד אליו מיועדים הסטודנטים ותנאי העבודה מוצגים למועמדים מראש בתהליך הגיוס והמיון.

תנאי סף למיון הינם עמידה בתנאי קבלה מלאים ללימודים במכללה. המועמדים נדרשים לעבור מבחני התאמה שיופנו אליהם באמצעות אינטל.

במהלך הלימודים ישנו מעקב וליווי צמוד של רכז כיתה ייעודי מטעם המכללה המלווה את הכיתה לאורך ,תקופת הלימודים,  ומצוי בקשר ישיר ורציף עם רכזת התוכנית מטעם התוכנית המלווה את הכיתות ומקיימת  שיחות אישיות עם הסטודנטים.

בואו להרוויח הזדמנות לתכנית לימודים וקריירה מיוחדת במינה!