הנדסאי עיצוב תעשייתי

מחפשים ללמוד מקצוע מבוקש ויצירתי המשלב אסתטיקה ועיצוב עם תחומי הטכנולוגיה, הפסיכולוגיה, סוציולוגיה והנדסת אנוש?

רוצים לדעת כיצד לפתח, לעצב וליצור מוצרים חדשניים מעוררי השראה ודמיון?

מוצרים בעלי ערך מוסף, “עושים לכם את זה”? אם אתם בעלי יכולת להציע פתרונות פשוטים אבל גם אלגנטיים, שישפרו את חיינו ויעניקו להם חוויית הנאה – המחלקה לעיצוב תעשייתי של הנדסאים במכללה הטכנולוגית באר שבע פותחת בפניכם דלת לעולם מגוון של עיצוב מוצרים – היא המקום עבורכם.

מהות המקצוע

מכסא שאפשר לשבת עליו לארוחת ערב ועד מערכת שמע לחרשים, מסבון שמפתה ילדים לרחוץ ידיים ועד מערכת הצנחת מזון במקומות מוכי-אסון, עיצוב תעשייתי נמצא בכל העולם שסביבנו.

אנו חיים בעולם מודרני ועושים שימוש באינספור כלים ומכשירים שתפקידם לעזור ולהקל על חיינו המורכבים והאינטנסיביים וההעדפה שלנו היא  כמובן לעשות שימוש בכלים המעניקים לנו את הפתרון הנוח ביותר ובעל נראות מעוצבת ומזמינה המשקללת את נוחות השימוש עבורנו ואת קלות התפעול.

בכדי לעצב מוצרים שיעניקו יתרון תחרותי יש לקחת בחשבון מגוון נושאים מרמת העיצוב והנראות עד רמת התפיסה הפסיכולוגית והנדסת האנוש של משתמשי הקצה.

במהלך הלימודים הסטודנטים מתמודדים עם בעיות באמצעות מתודולוגיות ואסטרטגיות שונות. הם רוכשים מיומנויות פיתוח תלת-ממדיות, ומפתחים את יכולת היצירתיות שלהם להפקת פתרונות איכותיים וחדשניים. לסטודנטים מוענק ידע מקצועי בתחום העיצוב, הן בפן המעשי והן בפן התיאורטי, הכולל ידע טכני, הכרת חומרים ותהליכי ייצור, כמו גם היכרות עם ההקשר התרבותי, החברתי והשיווקי – כל אלו ביחד מאפשרים להם ליצור מוצר בעל אמירה אישית וחדשנית.

בכדי לאפשר ללומד להפיק את מרב התועלת מלימודיו, הסטודנטים במחלקה לעיצוב תעשייתי במכללה הטכנולוגית לומדים תוך כדי התנסות בסדנאות ובמעבדות שבהן הושקעו משאבים רבים ע"מ להעניק ההתנסות המעשית כבר במהלך הלימודים.

מהן אפשרויות התעסוקה?

עם סיום לימודיהם משתלבים ההנדסאים בתחום העיצוב התעשייתי כאנשי מקצוע העוסקים בתכנון ועיצוב מוצרים בחברות הייטק, משרדי עיצוב, מפעלים, צוותי מחקר ופיתוח ועוד. לעומתם, חלק מהבוגרים בוחרים לעבוד מול גופים פרטיים, תוך מתן מענה לכל ההיבטים הטכנולוגיים, הכלכליים והשיווקיים של החברות עמם הם עובדים.
זכאות לתעודה

הנדסאי עיצוב תעשייתי


מקצועות לימוד עיקריים

תכנון המוצר ועיצובו, הנדסת אנוש, תוכנות גרפיות ותלת ממד, תורת החומרים וחוזק חומרים, תהליכי ייצור, סרטוט בעזרת מחשב, פרזנטציה, תולדות האמנות והעיצוב.

תולדות האמנות, מורפולוגיה,תולדות העיצוב, פרקים במחשבה המערבית ותרבות ואמנות בישראל. אלה מעניקים לסטודנטים להכיר בידע התרבותי של העיצוב. בנוסף, קורסים כמו רישום, טיפוגרפיה, רישום אנטומי, קופירייטינג, בניית מותג, ניהול ושיווק עסק, עיצוב אינטראקטיבי, עיצוב בעזרת מחשב, טכניקות בטקסטיל, איור אופנה, מיחזור ואיכות הסביבה, המציגים את הצד הפרקטי של העיצוב התעשייתי.

90%

מימון לחיילים משוחררים
*בכפוף לתנאי האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון

לשיחה עם יועץ

השאר פרטיך ונצור קשר בהקדם

    מעוניין/ת לקבל מידע באמצעות הודעות sms/דוא"ל
    • למה ללמוד הנדסאי עיצוב תעשייתי?

      הנדסאי עיצוב תעשייתי משתלבים בתהליכי עיצוב של מוצרים חדשים או שיפור של מוצרים קיימים. המעצבים מלווים את המוצר משלב התכנון והפיתוח דרך תהליכי הייצור, השיווק והמכירה של המוצר. הביקוש למעצבים תעשייתיים גדל מאחר וכל מפעל ובית עסק העומד לקראת פיתוח קו מוצרים זקוק למעצב תעשייתי.