דבר המנכ"ל

לציבור הסטודנטים שלום,

עם פתיחת שנת הלימודים התשפ"ד, ברצוני לברך אתכם בהתרגשות ולאחל לכל אחת ואחד מכם הרבה הצלחה והנאה מלימודיכם במכללה הטכנולוגית באר שבע, המכללה המרכזית והמשפיעה ביותר בישראל.

זו אינה פתיחת שנה רגילה. ב-7.10, כולנו עברנו טראומה לא פשוטה. רבים מכם שירתו או עדיין משרתים את המולדת במלחמה על הבית, והמכללה עושה הכל כדי להקל עליכם את הכניסה לשנת הלימודים.

השנה, נכנסנו לשנת ה-70 של המכללה וממשיכים ביתר שאת במימוש החזון של דור המייסדים.

במכללה הטכנולוגית באר שבע פסיפס של החברה הישראלית, 1,700 סטודנטים הלומדים ב- 22 התמחויות שונות ב-15 מגמות לימוד. כל סטודנט וסטודנטית הינם עולם ומלואו עם חלומות ושאיפות, כאשר המשותף לכולם הוא הציפייה שהלימודים במכללה יתרמו למימוש ייעודם בחיים.

המכללה שמה לה למטרה להיות מנוף לפיתוח ההון האנושי בתעשייה בנגב. מיום הקמתה בשנת 1954, הכשירה המכללה למעלה מ-66,533 בוגרים. רוב בוגרי המכללה עובדים במקצוע אותו למדו, במגוון רחב של משרות, כולל בתפקידי מפתח בחברות בנייה, חברות הייטק, מפעלים מובילים, התעשייה הביטחונית, התשתיות, המסחר ותחומים נוספים. בחודשים הקרובים, אנו נכנסים לתקופה מרגשת שבה נציין 70 שנים של מצוינות טכנולוגית.

אנו ממשיכים ליצור שיתופי פעולה עם חברות וארגונים מובילים, כדי להבטיח מגוון תוכניות ייחודיות המתקיימות רק במכללה הטכנולוגית באר שבע, ובמקביל פועלים כל העת להגדלת ופיתוח מגמות לימוד חדשות, כאשר השנה תיפתח לראשונה, מגמת עיצוב תעשייתי; בכך תהפוך המכללה, בנוסף להיותה מרכז אקו סיסטם למקצועות הטכנולוגיים, גם למוסד מוביל בתחומי העיצוב, כאשר כל רמות העיצוב נלמדות במכללה. בנוסף, מרחיבה המכללה את שיתוף הפעולה שלה עם SCE במסגרת תוכנית "פעמי עתידים", ופותחת מגמה חדשה של הנדסאי תעשיה וניהול במגמת משנה מערכות מידע. מגמה זו מצטרפת ל-2 המגמות שכבר פועלות במסגרת התוכנית: תוכנה ואלקטרוניקה.

בשנים האחרונות, שינתה המכללה את פניה מהקצה אל קצה: שודרגו תשתיות וסביבת הלמידה והושקעו משאבים אדירים בהשבחת המעבדות ובהכנסת טכנולוגיות מתקדמות לשיפור מערך ההוראה, לרבות מערך ההוראה הדיגיטאלי.

ההצלחה שלכם הינה ההצלחה של המכללה! כולנו כאן, בסגל האקדמי והמנהלי, מגויסים לתת לכם את הכלים במטרה להצליח.

שתהיה לכם שנה של המשך עשייה והצלחה, תנופה והנאה בכל מעשיכם. מי ייתן שזו תהיה שנה שקטה ורגועה, שבה נתרכז כולנו בלימודים ובחיבור לעולמות תעסוקה עתידיים.

בברכת הצלחה,

  
יעקב דור
מנכ”ל המכללה